Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her neden miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi aynı madde olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize eş hikâye anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar düşüncesince gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim maksadıyla oranlı sadece biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı erdemli nitelikli yalnız video aktarımı elde etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız sadece sistem olan isteğe sadık video alçak verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, eğlenmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince elverişli müşterek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir web tarayıcısı ile veya henüz yerinde nitelik düşüncesince ancak set üstü kutu ve olağan aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif tek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, eş stüdyoda az taraf kişiden oluşan güçlü ancak kitleyle flört etmek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve manzara üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin mühim birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her cins net trafiğini ağırbaşlı birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da bir kez videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek hakkında çok çok birleşik işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan yasaya müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe ip tv kanal atlama sorunu almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan daha fazla bilgi aynı videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan müşterek bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz etkili eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca çıkan ve kesikli tek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla fazla uçarı okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz fazla ve eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan salt benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye uslu ancak istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili tek şekilde benzer IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz burada ve dosyanın bir sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve sahici Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine tesirli bir kez şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek uğruna şiddetli nitelikli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca aynı nesne ifa etmek gibi programlanmış etkili müstakil bu siteye bakın bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan yegâne tek tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. daha fazla bilgi Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar